Jump to content (skip navigation)
 
 

O nas


Działamy w Koszalinie od 1997 roku!

Kim jesteśmy

Zajęcia japońskiego systemu edukacyjnego Szkoła Muzyczna YAMAHA są prowadzone w Koszalinie od września 1997 roku. Podmiotem prowadzącym jest Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Muzycznej FRAZA w Koszalinie (www.fraza.org.pl).

Zajęcia w szkole prowadzi zgrany zespół pełnych pasji i zaangażowania, doświadczonych muzyków i pedagogów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje corocznie uczestnicząc w seminariach i szkoleniach organizowanych przez Centralę Szkół Muzycznych YAMAHA w Polsce – szczegółowy opis poniżej – Nasza Kadra.

Czego dokonaliśmy

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Koszalinie i jej uczniowie zdobyli wiele nagród i tytułów. Między innymi w 2013 r oku szkoła uzyskała nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury  z okazji jubileuszu 15-lecia. W 2010 roku szkoła za swoją działalność uzyskała przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zaszczytny tytuł „Miejsce Odkrywania Talentów” , a w 2007 r. za dynamiczny rozwój placówki otrzymała Dyplom Szkoły Roku 2006/2007 - więcej w zakładce Nagrody i Tytuły.

Co oferujemy

Autorska koncepcja nauczania opracowana przez wybitnych pedagogów z całego świata, bogata oferta programowa, wysoki poziom nauczania oraz luźna atmosfera na zajęciach sprawiły, że Szkoła Muzyczna YAMAHA w Koszalinie cieszy się wciąż rosnącą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nauka prowadzona jest w systemie grupowym i indywidualnym. W nauczaniu wykorzystywane są autorskie podręczniki systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna, z płytami CD. Szkoła posiada nowoczesną bazę lokalową z własnym sekretariatem i jest wyposażona w wysokiej klasy instrumenty japońskiej firmy YAMAHA najnowszej generacji, dzięki czemu uczniowie nie muszą przynosić własnych instrumentów na lekcje.

Nasza kadra:

Nauczyciele:

Programy wczesnodziecięce:

Niemowlaki w Krainie Dźwięków,  Szkraby i Muzyka, Rytmika:

Zajęcia prowadzą nasi kompetentni, doświadczeni i pełni pasji nauczyciele, w których rękach Państwa dzieci mogą czuć się bezpieczne i razem z Państwem czerpać radość płynącą z muzyki !

mgr Joanna Beszczyńska - Brzęczek

Wykształcenie: Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Dyrygentura Chóralna, Edukacja Muzyczna i Rytmika.
Doświadczenie: nauczyciel w Szkole Muzycznej YAMAHA od 2005 roku, nauczyciel wychowania przedszkolnego w prywatnym przedszkolu.

Programy instrumentalne i wokalne:

Keyboard, Fortepian, Flet:

mgr Małgorzata Zdrojewska

Wszechstronny muzyk z bogatym doświadczeniem zawodowym oraz pedagogicznym. Od 1984 roku przez kolejnych 18 lat była członkiem kilku zespołów muzycznych, pracując na artystycznych kontraktach zagranicznych w krajach Europy Zachodniej oraz Skandynawii.


Wykształcenie: Pomorska Akademia Pedagogiczna w Słupsku, Kierunek Pedagogika, Specjalność – Muzyka z Plastyką, Państwowa Szkoła Muzyczna II st. w Koszalinie – flet poprzeczny, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Koszalinie – fortepian; Szkoła Muzyczna YAMAHA – cykliczne seminaria pedagogiczne Keyboard – lekcje grupowe; uczestnik licznych warsztatów doskonalących, w tym warsztatów jazzowych Hanza Jazz Festiwal.

Doświadczenie: od 1997 r. nauczyciel keyboardu oraz fletu w Szkole Muzycznej YAMAHA w Koszalinie. Posiada duże doświadczenie w realizacji projektów z udziałem dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych (w tym ”Letnia Akademia Muzyki Niepoważnej” 2008, 2009, 2010 i 2011 r. oraz "Z muzyką za pan brat" w 2009, 2010, 2011 i 2012  r.). Organizator wielu koncertów oraz zajęć warsztatowych w różnych grupach wiekowych. Przez 9 lat jako nauczyciel muzyki prowadziła zajęcia w Szkole Podstawowej nr 5 i 18 w Koszalinie, gdzie jej uczniowie przyczynili się do zdobycia wielu prestiżowych nagród (między innymi wygranie w ogólnopolskiej rywalizacji o przyznanie tytułu Super Szkoła dla SP nr 18 w 2006 r.). Jej uczniowie od kilku lat zdobywają najwyższe nagrody na ogólnopolskich konkursach keyboardowych (więcej w "Media o nas").

Gitara elektryczna, akustyczna, basowa oraz saksofon:

LLCM Czesław Zdrojewski

 

Wszechstronny muzyk instrumentalista z bogatym doświadczeniem zawodowym oraz pedagogicznym, doskonale czujący się w rozmaitych gatunkach muzycznych.

Od 1984 roku przez kolejnych 20 lat był członkiem wielu zespołów muzycznych, pracując na artystycznych kontraktach zagranicznych w wielu krajach Europy Zachodniej oraz Skandynawii. Pracował również jako kierownik zespołu muzycznego na statkach pasażerskich amerykańskich linii „Celebrity Cruises” oraz „Royal Caribbean”. W 2003 roku jego zespół przez 6 miesięcy występował na M/V „INFINITY”, który został w tym samym roku w rankingu prestiżowego brytyjskiego magazynu podróżniczego Conde Nast Traveller uznany za najlepszy statek pasażerski świata w kategorii dużych statków. Inicjator powstania i członek zespołu „Big Band Koszalin” pod kierownictwem prof. Leszka Kułakowskiego z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Wykształcenie:

- Licentiate of the London College of Music in Music Teaching (Electric Guitar) - University of West London

- London College of Music Examinations: Electric Guitar Grade 8

- dyplom ukończenia Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Koszalinie (wyróżnienie)

- Centrala Szkół Muzycznych YAMAHA – uczestnik cyklicznych seminariów i szkoleń w Polsce oraz w Niemczech (Hamburg 2000 r.) w klasie: Gitara oraz Gitara Elektryczna (program Guitar Encounters oraz Popular Music Course), uczestnik licznych warsztatów doskonalących, w tym dwukrotnie warsztatów jazzowych Hanza Jazz Festival

Doświadczenie: Od 1997 roku nauczyciel w Szkole Muzycznej YAMAHA. Prowadzi zajęcia w klasie: Gitara Klasyczna, Gitara Elektryczna, Gitara Basowa, Gitara Akustyczna oraz Saksofon. Posiada duże doświadczenie w realizacji wielu zadań publicznych z udziałem dzieci, młodzieży oraz dorosłych, w tym dwóch projektów międzynarodowych, dofinansowanych przez UE (Rock Factory i Be 2Gether). Organizator wielu koncertów oraz zajęć warsztatowych w różnych grupach wiekowych. Czesław Zdrojewski jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bałtyckiego Festiwalu Gitary Elektrycznej (www.bfge.pl) oraz instruktorem polsko - niemieckich warsztatów muzycznych Summerband.

Gitara klasyczna oraz ukulele:

Alicja Gronkiewicz

 

Alicja jest naszą najmłodszą, pełną muzycznej pasji nauczycielką - absolwentką Liceum Muzycznego w Koszalinie w klasie gitary klasycznej Dariusza Schmidta. Interesuje się szczególnie kompozycją muzyki filmowej. Uwielbia także fantastykę i science-fiction. Szkolenie dla kandydatów na nauczycieli w Szkole Muzycznej Yamaha ukończyła z wynikiem bardzo dobrym.

Perkusja:

mgr Łukasz Dalidowicz


 

Od 2015 r. zajęcia w klasie perkusji w Szkole Muzycznej YAMAHA w Koszalinie prowadzi mgr Łukasz Dalidowicz - absolwent magisterskich studiów stacjonarnych w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (w klasie perkusji) oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (edukacja muzyczna).

 Nauka śpiewu, Keyboard, Fortepian:

mgr Sylwia Boradyn

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu zainteresowanych osób, które oczekują indywidualnego podejścia i skupienia na sobie pełnej uwagi nauczyciela, w nowym roku szkolnym 2015/2016 wprowadziliśmy indywidualną naukę śpiewu. Zajęcia prowadzi mgr Sylwia Boradyn, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy (Wychowanie Muzyczne) oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Szczecinku. Sylwia posiada duże doświadczenie w prowadzeniu pozalekcyjnych zajęć z uczniami, przygotowując ich do uczestnictwa w różnych przeglądach i konkursach wokalnych. Od 2004 r. nauczyciel w Szkole Muzycznej Yamaha w Szczecinku, od 2014 r. nauczyciel w Szkole Muzycznej Yamaha w Koszalinie.


Sekretariat: Jagoda Ramecka

 
Początek strony