Jump to content (skip navigation)
 
 

Zajęcia od 9 listopada


Szanowni Państwo,

W ostatnich dniach miały miejsca dwa zdarzenia, które spowodowały zamęt i liczne zapytania ze strony naszych uczniów oraz ich rodziców. W szczególności:

  1. W dniu 4 listopada 2020 r. odbyła się konferencja prasowa Premiera RP, Mateusza Morawieckiego, poświęcona wprowadzeniu nowych zasad i środków bezpieczeństwa w walce z pandemią COVID-19. Podczas w/w konferencji ogłoszono między innymi: „Zamknięcie placówek kultury: teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, ognisk muzycznych – od 7 listopada do 29 listopada”.
  2. Opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 05.11.2020,  zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W rozporządzeniu tym przeczytać można, co następuje:  „Od dnia 9 listopada 2020r. do dnia 29 listopada 2020r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych szkół artystycznych”.

 

Po szczegółowej analizie obu tych zdarzeń,  informujemy co następuje:

  1. Prowadzone przez Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Muzycznej FRAZA pozaszkolne, nieformalne zajęcia muzyczne z wykorzystaniem systemu edukacyjnego Szkoła Muzyczna Yamaha, nie są prowadzone w formie ogniska muzycznego;
  2. Organizowane przez Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Muzycznej FRAZA pozaszkolne, nieformalne zajęcia muzyczne z wykorzystaniem systemu edukacyjnego Szkoła Muzyczna Yamaha, nie są prowadzone przez niepubliczną szkołę artystyczną (co wymaga wpisu do odpowiedniej ewidencji).

W związku z powyższym informujemy, że od dnia 9 listopada 2020 r. w Szkole Muzycznej Yamaha w Koszalinie obowiązywać będą następujące zasady organizowania zajęć:

  1. 1.      Zajęcia prowadzone w naszej siedzibie przy ul. Zwycięstwa 168 (gitara, ukulele, fortepian, śpiew) – zajęcia będą prowadzone w sposób hybrydowy, to znaczy:

1.1.Zajęcia stacjonarne (indywidualne i grupowe) będą prowadzone w oparciu o istniejący grafik. Tak jak dotychczas, wymagane będzie przestrzeganie zasad dotyczących zachowania dystansu, dezynfekcji oraz noszenia maseczek lub przyłbic;

1.2.Zajęcia on-line (tylko indywidualne) organizowane będą na prośbę uczniów, którzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach (np. są chorzy lub przebywają na kwarantannie)  albo obawiają się uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych. Zajęcia te odbywać się będą w oparciu o nowy grafik. Jedna lekcja on-line trwa 30 min, a koszt uczestnictwa w zajęciach pozostaje taki sam, jak w umowie.

  1. 2.      Zajęcia prowadzone w naszej siedzibie przy ul. Tęczy  (keyboard) – zajęcia będą prowadzone wyłącznie on-line, aż do odwołania.

 

W przypadku pytań lub niejasności, prosimy o kontakt z naszym sekretariatem (czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 12.00 - 20.00, w piątki od godz. 10:00 do 18:00).
tel. 600 381 731, e-mail: sekretariat@yamahakoszalin.pl

 

 
Początek strony